Szkolenie z wizualizacji danych jakościowych (26.11)

Już za tydzień, 26 listopada odbędzie się kolejne szkolenie organizowane przez Social (r)Evolutions Lab UJ, tym razem poświęcone wizualizacji danych jakościowych. Szkolenie poprowadzi dr Krzysztof Tomanek.

Podczas szkolenia poznamy podstawowe zasady budowy interaktywnych wizualizacji. Posługiwać będziemy się zaawansowanym narzędziem służącym do analizy i wizualizacji danych jakościowych oraz ilościowych. Sprzęgniemy narzędzie wizualizujące z wynikami działania sztucznej inteligencji z danymi ankietowymi, danymi z portali społecznościowych oraz danymi gusowskimi. Spojrzymy na wizualizacje pokazujące, jak zjawiska rozwijają się w czasie, posłużymy się mapami tak, aby ukazać wymiar geograficzny analizowanych problemów. W końcu zbudujemy także poprawny wykres słupkowy. Przedyskutujemy problemy związane z wykorzystaniem i wizualizacją danych umieszczonych w sieci oraz zagadnienia dotyczące łączenia danych z wielu źródeł.