Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

priorytetowy obszar badawczy society of the future

Program Strategiczny Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

Uczelnia Badawcza Inicjatywa Doskonałości

Logo Priorytetowego Obszaru Badawczego FutureSoc

Web Content Display Web Content Display

Our social media

Web Content Display Web Content Display

20211213

"O krytycznym pisaniu" - warsztaty dokształcające (13-14.12)

Date: 13.12.2021 - 14.12.2021
Start Time: 15:00
Place: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ
Organiser: Global Trends Lab, LSE IDEAS CSEEP at the Jagiellonian University

Global Trends Lab i LSE IDEAS CSEEP at the Jagiellonian University zapraszają na dwudniowe warsztaty dokształcające ze skutecznego popularyzowania nauki. Warsztaty odbędą się 13 i 14 grudnia (poniedziałek i wtorek) w godzinach 15:00 - 18:00 i poprowadzi je Pani Katarzyna A. Przybyła z Polityki Insight.

Dwuczęściowe warsztaty „O krytycznym pisaniu” mają pomóc w zdobyciu wiedzy i umiejętności, tak by teksty pisane były i dobre, i czytane przez odbiorców z zainteresowaniem i zrozumieniem. Uczestniczy warsztatów poznają narzędzia krytycznej analizy, myślenia i pisania pomocne na każdym etapie tworzenia - przy wybieraniu tematu analizy, tworzeniu jej zarysu i narracji oraz pisaniu. Analizując przykłady, zapoznają się z częstymi błędami przy pisaniu oraz technikami, jak tych błędów unikać. Będą mieli również okazję przećwiczyć sposoby na to, jak ważne i trudne kwestie, np. dotyczące sytuacji międzynarodowej, przekazać w sposób zrozumiały i ciekawy, ale nadal profesjonalny, czyli de facto jak dotrzeć ze swoim przekazem do szerokiego grona odbiorców (vide: blog ekspercki). 

Przed warsztatami uczestnicy powinni pomyśleć nad tematem (chodzi o pomysł, a nie o gotowy, dopracowany temat), który chcieliby zamienić we wpis ekspercki na blog. Chodzi o to, by każdy w czasie spotkań mógł doskonalić swój pomysł i pracować nad najlepszym sposobem jego przedstawienia.

PROWADZĄCA: Katarzyna A. Przybyła jest główną redaktorką i dyrektorką ds. analiz w centrum analitycznym Polityka Insight. Stworzyła program Strategic Peace and Conflict Studies w Collegium Civitas i nim kieruje. 

DATA I MIEJSCE: 13 i 14 grudnia, siedziba Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych, ul. Reymonta 4, Kraków

WARUNKI ZGŁOSZENIA: prosimy o wypełnienie formularza do 8 grudnia 2021 roku. Liczba miejsc ograniczona.