Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uczelnia Badawcza Inicjatywa Doskonałości

Logo Priorytetowego Obszaru Badawczego FutureSoc

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nasze media społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Copernicus Center Lab (CCL)

Copernicus Center Lab (CCL) prowadzi interdyscyplinarną działalność badawczą, popularyzującą i upowszechniającą naukę, a także ekspercką i networkingową, wpisującą się we wszystkie domeny Priorytetowego Obszaru Badawczego „Society of the Future”, tj. człowiek​ ​i​​ społeczeństwo​ ​w​ ​obliczu​ ​nowych​ ​technologii; funkcjonowanie​​ człowieka​ ​i​ ​społeczeństwa​ ​w​ ​warunkach​ ​współczesnych​ ​przemian,​​wyzwań​ ​i​ ​niestabilności​ ​otoczenia; oraz ​neuronalne,​​poznawcze​ ​i​ ​społeczne​ ​uwarunkowania​ ​funkcjonowania​ ​człowieka​ ​i​​społeczeństwa.

Logo Copernicus Center LabBadania naukowe i działalność ekspercka CCL skupiają się w tym momencie wokół dwóch wiodących tematów:
  • myślenie abstrakcyjne a edukacja (np. kompetencje matematyczne i ich neurokognitywne uwarunkowania, szczególnie w obliczu współczesnych wyzwań, nowych technologii i niestabilności otoczenia);
  • metanauka, czyli nauka o nauce (np. replikowalność wyników, interdyscyplinarność jako szansa i wyzwanie dla nauki, otwarta nauka a postęp naukowy, interakcje między filozofią nauki a empirycznymi badaniami nad nauką).

W ramach CCL tematy te będą badane przez dwa zespoły. Zespoły te opracują ponadto długofalową strategię, która umożliwi intensyfikację badań we współpracy międzynarodowej oraz interakcję z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Działalność CCL w dziedzinie popularyzacji i upowszechniania nauki polega przede wszystkim na:

  • organizacji spotkań, wykładów i konferencji;
  • publikowaniu popularnonaukowych treści w nowoczesnych formatach cyfrowych;
  • wspieraniu organizacji kolejnych edycji Copernicus Festival;
  • wspieraniu rozwoju Copernicus College, pierwszego polskiego portalu MOOC.

We wszystkich tych działaniach CCL współpracuje intensywnie z wieloma podmiotami akademickimi oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.

CCL jest otwarty na wszystkie inicjatywy, które wpisują się w działalność Priorytetowego Obszaru Badawczego „Society of the Future”.

 

Kierownik: dr Mateusz Hohol

Kontakt: copernicuscenterlab@uj.edu.pl

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyniki I edycji konkursów dla nauczycieli akademickich na minigranty w ramach działania 2. (Incentives) POB Society of the Future

Komisja Ekspertów przy POB Society of the Future oceniła wnioski zgłoszone w ramach I edycji konkursów na minigranty pracownicze ogłoszonych przez LABy.

Informujemy, że w konkursach zgłoszono łącznie 94 projekty, zaś łączna wnioskowana kwota wynosiła 1 676 508 zł. Wśród beneficjentów znajdują się pracowniczki i pracownicy ośmiu Wydziałów: Biologii, Filozoficznego, Filologicznego, Geografii i Geologii, Polonistyki, Prawa i Administracji, Studiów Międzynarodowych i Politycznych oraz Zarządzania i Komunikacji Społecznej.  

Zamieszczone poniżej listy rankingowe siedmiu odrębnych konkursów organizowanych przez LABy zawierają informacje o projektach zakwalifikowanych do finansowania. Z Laureatkami i Laureatami będziemy się kontaktować, informując o kolejnych kwestiach organizacyjnych. Szczegółowe oceny wniosków znajdują się na indywidualnych kontach Wnioskodawców i Wnioskodawczyń w STREFA IDUJ.

Wszystkim Laureatom i Laureatkom składamy serdeczne gratulacje!

Lista recenzentów oceniających wnioski w tej edycji konkursów zostanie wkrótce opublikowana.

Pliki do pobrania
pdf
Lista projektów zakwalifikowanych do finansowania
pdf
Lista recenzentów