Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uczelnia Badawcza Inicjatywa Doskonałości

Logo Priorytetowego Obszaru Badawczego FutureSoc

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nasze media społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Glocal Challenges Lab (GCL)

Glocal Challenges Lab (Globalne wyzwania społeczne, ekonomiczne i kulturowe. Globalność a lokalność) skupia ambitnych badaczy wokół zagadnień, które stanowią wyzwania dla zmieniającego się społeczeństwa w przestrzeni geograficznej.

GCL koncentruje się, ale nie zamyka, wokół wyzwań zmieniających współczesną przestrzeń geograficzną. Są to:

  • wyzwania gospodarcze (digitalizacja i wirtualizacja w działalności gospodarczej; nowe działalności gospodarcze i ich oddziaływanie na społeczeństwo i gospodarkę; transport niskoemisyjny);

  • wyzwania demograficzne i społeczne (społeczne i gospodarcze konsekwencje starzenia się społeczeństw; zmiany w relacjach społecznych i ich oddziaływanie na gospodarkę; aktywizacja i partycypacja społeczna w procesie kształtowania kreatywnych przestrzeni środowiska pracy i rozrywki; kryzys uchodźczy);

  • wyzwania przestrzenne (procesy gospodarowania przestrzenią; obszary metropolitalne i suburbanizacja; systemy terytorialne; zrównoważony rozwój miast; konflikty współwystępowania funkcji w przestrzeni geograficznej i w zróżnicowanych skalach);

  • wyzwania czasu wolnego (unifikacja a indywidualizacja wzorów konsumpcji; odpowiedzialna konsumpcja; rzeczywistość wirtualna a jednostkowe lub zbiorowe przeżywanie czasu wolnego; oczekiwania, motywacje, doświadczenia, satysfakcja z podróży w kontekście nowych form i trendów w podróżowaniu).

  • wyzwania kulturowe (współczesne społeczeństwo a zachowane, dawne krajobrazy kulturowe; wielokulturowość a działania polityczne w zróżnicowanych skalach).

Kierownik: dr Arkadiusz Kocaj
 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyniki I edycji konkursów dla nauczycieli akademickich na minigranty w ramach działania 2. (Incentives) POB Society of the Future

Komisja Ekspertów przy POB Society of the Future oceniła wnioski zgłoszone w ramach I edycji konkursów na minigranty pracownicze ogłoszonych przez LABy.

Informujemy, że w konkursach zgłoszono łącznie 94 projekty, zaś łączna wnioskowana kwota wynosiła 1 676 508 zł. Wśród beneficjentów znajdują się pracowniczki i pracownicy ośmiu Wydziałów: Biologii, Filozoficznego, Filologicznego, Geografii i Geologii, Polonistyki, Prawa i Administracji, Studiów Międzynarodowych i Politycznych oraz Zarządzania i Komunikacji Społecznej.  

Zamieszczone poniżej listy rankingowe siedmiu odrębnych konkursów organizowanych przez LABy zawierają informacje o projektach zakwalifikowanych do finansowania. Z Laureatkami i Laureatami będziemy się kontaktować, informując o kolejnych kwestiach organizacyjnych. Szczegółowe oceny wniosków znajdują się na indywidualnych kontach Wnioskodawców i Wnioskodawczyń w STREFA IDUJ.

Wszystkim Laureatom i Laureatkom składamy serdeczne gratulacje!

Lista recenzentów oceniających wnioski w tej edycji konkursów zostanie wkrótce opublikowana.

Pliki do pobrania
pdf
Lista projektów zakwalifikowanych do finansowania
pdf
Lista recenzentów