Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uczelnia Badawcza Inicjatywa Doskonałości

Logo Priorytetowego Obszaru Badawczego FutureSoc

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nasze media społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Global Trends Lab (GTL)

Do głównych zainteresowań badawczych Global Trends Lab należą badania związane z czynnikami wpływającymi na przyszłość demokracji oraz modeli politycznych współczesnego świata, ewolucją ładu międzynarodowego i nowego układu sił w stosunkach międzynarodowych, a także z wpływem innowacji i nowych technologii na politykę, bezpieczeństwo i stosunki międzynarodowe.

 

Uwzględniając wpływ pandemii COVID-19 na procesy polityczne, stosunki międzynarodowe oraz bezpieczeństwo, w ramach Global Trends Lab, priorytetowym kierunkiem działalności, będzie prowadzenie interdyscyplinarnych badań dotyczących wpływu pandemii na zmianę paradygmatów naukowych, a także najważniejszych zjawisk i czynników w tym zakresie, mających szansę na wniesienie znaczącego wkładu w rozwój badań naukowych w dziedzinie nauk społecznych.

 
Kierowniczka: dr hab. Magdalena Góra
Media społecznościowe Global Trends Lab: Facebook
 

Minigranty w GTL

 

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2021

20210413
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

"Meet the Editor" – spotkanie z dr. Michalem Onderco

Data: 13.04.2021
Czas rozpoczęcia: 17:00
Organizator: Global Trends Lab

Global Trends Lab zaprasza na spotkanie z dr. Michalem Onderco (Erasmus University Rotterdam), jednym z redaktorów serii książek Central and Eastern European Perspectives on International Relations, wydawanej przez Central and Eastern European International Studies Association.

  • Plakat dekoracyjny "Meet the Editor"Spotkanie w języku angielskim
  • MS Teams, Global Trends Lab - POB FutureSoc
  • Kod zespołu:sbdtc06
  • Bezpośredni link spotkania: http://bit.ly/meet_the_editor

Seria jest interdyscyplinarnym forum dla badań, które łączą tradycyjne i nowatorskie podejścia, rozwijając najnowocześniejsze badania w zakresie stosunków międzynarodowych. Seria zaprasza do składania propozycji książek przygotowywanych w duchu epistemologicznego i metodologicznego pluralizmu oraz w szeregu tradycyjnych i innowacyjnych formatów: monografie badawcze, zbiory redakcyjne, podręczniki, których celem jest zwięzła i aktualna debata naukowa. Seria wydawana jest przez Palgrave (Redaktorzy serii: Petr Kratochvíl, Michal Onderco)