Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uczelnia Badawcza Inicjatywa Doskonałości

Logo Priorytetowego Obszaru Badawczego FutureSoc

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nasze media społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Global Trends Lab (GTL)

Do głównych zainteresowań badawczych Global Trends Lab należą badania związane z czynnikami wpływającymi na przyszłość demokracji oraz modeli politycznych współczesnego świata, ewolucją ładu międzynarodowego i nowego układu sił w stosunkach międzynarodowych, a także z wpływem innowacji i nowych technologii na politykę, bezpieczeństwo i stosunki międzynarodowe.

 

Uwzględniając wpływ pandemii COVID-19 na procesy polityczne, stosunki międzynarodowe oraz bezpieczeństwo, w ramach Global Trends Lab, priorytetowym kierunkiem działalności, będzie prowadzenie interdyscyplinarnych badań dotyczących wpływu pandemii na zmianę paradygmatów naukowych, a także najważniejszych zjawisk i czynników w tym zakresie, mających szansę na wniesienie znaczącego wkładu w rozwój badań naukowych w dziedzinie nauk społecznych.

 
Kierowniczka: dr hab. Magdalena Góra
Media społecznościowe Global Trends Lab: Facebook
 

Minigranty w GTL

 

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

październik 2020

20201013
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Globalny wtorek - nowa inicjatywa popularyzacji nauki Global Trends Lab

Data: 13.10.2020
Czas rozpoczęcia: 18:00
Miejsce: Online
Organizator: Global Trends Lab we współpracy z Popularisation Gate

Cotygodniowe seminaria online, pierwsze już 13.10.2020 r.!

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowym projekcie Global Trends Lab, realizowanym we współpracy z Popularisation Gate w ramach Inicjatywy Doskonałości Uczelnia Badawcza oraz poszczególnymi jednostkami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas realizacji projektu organizowane będą cotygodniowe seminaria poświęcone jednemu z istotnych zagadnień naukowych wpisujących się w tematykę badawczą i działania Global Trends Lab, struktury będącej częścią Priorytetowego Obszaru Badawczego Society of the Future.
 
Celem projektu jest promowanie badań naukowych dotyczących najważniejszych, globalnych aspektów związanych z problematyką stosunków międzynarodowych, nauk politycznych i bezpieczeństwa oraz ich upowszechnianie wśród społeczeństwa oraz partnerów ze środowiska społeczno-gospodarczego.
Pierwsze seminarium transmitowane on-line odbędzie się w dniu 13 października, w godz. 18.00-19.30. O szczegółach poinformujemy niebawem!